Interview Schedule for shortlisted Applicants to the Post-First Degree LLB Programme

Starting July 11, 2016 - Ending July 11, 2017

MONDAY (JULY 18, 2016) MORNING (8.30 AM)

GROUP AGROUP B
1. ABDUL NASIR MUKTAR HEBAH
2. ABDULAI RAHMATU
3. ABEKAH-WONKYI KOW
4. ABOAGYE EBENEZER ASARE
5. ABOAGYE REBECCA JEMILA NAA SACKLEY
6. ABONI JONAH MBAOR
7. ACHEAMPONG MOSES BAAFI
8. ACQUAYE HENRY EKOW OWEN
9. ADJEI AFIA DARKOA
10. ADJEI AMA BOAKYEWAA
11. ADJEI ANGELA ABENA
12. ADJEI RAPHAEL
13. ADOFO EUNICE
14. AGBALEKPOR PAUL
1. AGLAGO PATIENCE
2. AGYEI RITA KORKOR
3. AGYEPONG JOYCE
4. AIDOO GILBERT ARHINFUL
5. AINOOSON MAGDALENE NANA EDUAY
6. AKABUA ELSIE SEYRAM
7. AKOLMOLGA GEORGE
8. AKUOKO SARPONG NANA AFRIYIE
9. ALI DERY IRENE KUBESIGNE
10. ALUA JONATHAN ABOTIWINE
11. AMAKYE-ANSAH JIMMY KENAZ
12. AMANDI EMMANUEL
13. AMARQUAYE LINDA AMARTIOKOR
14. AMISSAH FRANK

 

MONDAY (JULY 18, 2016)  AFTERNOON  (1:30PM)

GROUP AGROUP B
1. AMISSAH-KOOMSON ABOKOMAH
2. AMOAH AKOSUA GYAMFUAH
3. AMOAKU AUGUSTINA AFUA EMEFA
4. AMPONSAH BEATRICE NYAMEWAA
5. AMUI EDWIN OBLI
6. ANAKWAH NKANSAH
7. ANAMAN PAULINE
8. ANGMOR RACHEL YOMLE FLAVIA
9. ANNING NIMAKO KUFFOUR
10. ANNOR HUMPHREY
11. ANSAH DYLLIS KENNEDY
12. ANUM TETTEH THOMPSON
13. APENKWAH PETER
1. APPIAH KWAME YARO
2. APPIAH SIMON JUNIOR
3. APRAKU MICHAEL
4. ARTHUR EUBANK LAUD
5. ASAMANY DZIFA
6. ASANTE KWAME
7. ASIGBE-TSRIKU GRETEL REJOICE   MAWUNYO
8. ASINYO ANTONIO EDEM
9. ATAMBILA JOHN ABUGRE
10. ATANGIBA MOHAMMED SHAKIRU
11. ATIIGA MOSES ABUDU
12. ATSYOR GABRIEL AGBESI
13. ATTAFUAH-WADEE NANA KWAME

 

TUESDAY (JULY 19, 2016) MORNING  (8:30AM)

GROUP AGROUP B
1. ATUPRA DZIDZOR RUTH
2. AYAMDOO MATTHEW AWINE
3. AYAMGA VICTOR
4. AYISAH-EYESON ANTOINETTE
5. AYITE BERNARD SELOM
6. BAFFOUR CLEMENT GYAWU
7. BAIDOO AMA ANTWIWAA
8. BARIMAH SANDRA SARFOWAA
9. BENSON ELIKEM SELMA
10. BENTUM ZAKITA MAAME AMA
11. BLAVO GEORGE EDEM KOJO
12. BOAH-MENSAH EVANS
13. BOATENG BARBARA APEA-KUBI
1. BONNA-BOADI LE-ANN
2. BUAME PHILIP
3. CLARKE RICHARD
4. COOMPSON KATHLYN KATIELEY
5. CRABBE BENJAMIN NII KRAMPAH
6. CUDJOE ANN MARIE
7. DADZIE DANIEL ENIZALE
8. DEBRAH CHARLENE AMA
9. DEBRAH JAMES MCKEOWN
10. DEGBOR JENNIFER FAFALI
11. DUFFOUR DANIEL KUSI
12. DUODU QUEENSLEY
13. ESSIEM ABRAHAM EYIKU

 

TUESDAY (JULY 19, 2016) AFTERNOON (1:30PM)

GROUP AGROUP B
1. FRIMPONG EVANS
2. FYNN MICHAEL NANA
3. FYNN-WILLIAMS EMMA
4. GAI FLAVIN ABOTEMI
5. GBAGONAH PATRICK
6. GELLIE VINCENT
7. GHARTEY ELIZABETH DINA
8. GRAHAM GEORGE BRIGHT ACQUAH
9. GYASI NANA YAW OFORI
10. GYAU ATTA
11. HACKMAN ELIJAH
12. HAGAN CHARLOTTE
13. HAMMOND EMMANUEL
1. HANSON YOLANDA
2. HOTTOR ELIKEM
3. HUSSEIN MOHAMMED ANDANI
4. IDDISAH MOHAMMED NASHIRU
5. INKOOM ABENA ABOA
6. ISMAILA MUBARAK
7. KANYOKE IRENE
8. KEDJAH PRISCILLA OWUSU
9. KISSIEDU SAMUEL
10. KORANG DANIEL MENSAH
11. KOTEI GODLOVE KOTEY
12. KPATSI CHRISTIAN MAWULAWOE KWAME
13. LARTEY DORIS

 

WEDNESDAY (JULY 20, 2016) MORNING (8:30AM)

GROUP AGROUP B
1. LARTEY RHODA ABENA
2. MANKOTAM PRINCE BENSON
3. MATE-KOLE EDNA DEDO
4. MATTAH TOBIAS DENNIS XORSE
5. MENSAH MAAME AKUA FORIWAA
6. MIREKU FRED SETH THOMAS JNR
7. MYERS WINSTON NII
8. NANEGBE ELVIS NIEUMAN KOJO
9. NANI WILHELMINA DELPHINE
10. NEWMAN GILBERT KWASI
11. NUNOO FRANK EKOW DADZIE
12. OBENG JOYANN OBENEWAA
13. OBENG-AMOAKO ERNEST
1. OFORI ABENA KORKOR
2. OFORI PRINCE ISAAC
3. OFOSU PATRICK
4. OKAI GIFTY PRISCILLA
5. OKWAN-DUODU DEBORAH
6. OPOKU NICHOLAS OPUNI
7. OPOKU PRINCE ADUENNI
8. OSEI-NKRUMAH YACOBA
9. OSMAN JAMILA
10. OTOO CHERYL JANNICE NAA DZAWA
11. OWUSU ADOMAKO KINGSLEY
12. OWUSU-BOAKYE AKUA PREMPEH
13. PAAGA DOMINIC TUOBESAANE

 

WEDNESDAY (JULY 20, 2016) AFTERNOON (1:30PM)

GROUP AGROUP B
1. PAINTSIL EWURADWOA ASSABA
2. PALMER-BUCKLE ANN-MARIE NANA AFORO
3. QUAINOO ALBERT EKOW
4. QUAYE CATHERINE AFOLEY
5. QUAYE JAMES AKIN, JIMMY
6. RICHARDSON GERALDINE ANNE MENSIMA
7. SAFO SIKA-AYIWA AFRIYIE
8. SAM AMA AMUAH
9. SAM RACHEL ARABA
10. SAMPONG SAMPSON KOFI ASANTE
11. SARPONG BERNARD KUSI
12. SEIDU KADIRI
13. SIAMAH LEXLIN-ELVIN
1. SUGLO BARBARA MWINUMBU
2. TAWIAH BETTY NAAKOR
3. TAWIAH EUNICE NAA MATEKI
4. TAY PEARL ADZOA
5. TORGBUI MICHAEL
6. TSEBI GODWIN YAW BUSH
7. TSEGAH SELASI EWURABENA AHEMA
8. TSEKPETSE ANTHONY WORLANYO
9. TSETSE EDEM KWADWO MENSAH
10. TWUMASI ANITA NANA KONADU
11. WIAFE-ANNOR KWADWO JUNIOR
12. YEBOAH GYAN EMMANUEL
13. YEMOSON JACOB AKUETTEH